آزاد کردن فضای حافظه در اندروید ۷.۱

0
240
آزاد کردن فضای حافظه در اندروید ۷.۱

همیشه یکی از چالش های استفاده از گوشی های هوشمند کمبود فضای حافظه کافی برای ذخیره سازی اطلاعات است.

اندروید ۷.۱ ابزار جدیدی دارد که شما می توانید توسط آن فضای اسمارت فون خود را بهبود دهید. برای این منظور به قسمت Settings و سپس Storage بروید. مانند نسخه های قبلی اندروید در این قسمت دسته های مختلف و میزان استفاده هر دسته بندی از فضای حافظه گوشی نمایش داده شده است.

آزادکردن فضای حافظه در اندروید ۷.۱

در بالای این لیست می توانید روی گزینه Manage Storage کلیک کنید که ابزار جدید اندروید ۷.۱ می باشد. با کلیک روی آن صفحه جدیدی نشان داده می شود. در این صفحه گزینه Smart Storage را داریم که با فعال کردن آن، هنگامی که حافظه تصاویر تلفن شما تقریبا پر است، اقدام به حذف تصاویر و ویدئوهای بکاپ گرفته شده به صورت خودکار می کند.

آزادکردن فضای حافظه در اندروید ۷.۱

اگر شما بر روی گزینه Free up now کلیک کنید، گزینه های بیشتری برای حذف آیتم های گوشی خود خواهید دید. این آیتم شامل اپلیکیشن ها، تصاویر و ویدئوهایی است که مدت زیادی است از آن ها استفاده نکرده اید و آن ها را ندیده اید. البته اگر به تازگی گوشی پیکسل خریداری کرده باشید یا اندروید گوشی خود را ارتقا داده باشید این لیست دارای گزینه های زیادی برای شما نیست و باید مدت زمانی از استفاده شما از اندروید ۷.۱ گذشته باشد.

how-to-free-up-space-with-storage-tools-in-android-7-1-3

علاوه بر این شما می توانید جزئیات بیشتری راجع به اینکه کدام برنامه ها روی گوشی تان حافظه بیشتری را اشغال کرده اند و مقصر کمبود فضای حافظه شما هستند؛ به دست آورید.

می توانید روی هرکدام از دسته ها شامل ویدئوها، تصاویر یا اپلیکیشن ها کلیک کنید تا متوجه شوید در هر دسته کدام اپلیکیشن ها و فایل ها فضای بیشتری را اشغالکرده اند. و برای آزاد کردن فضای حافظه اقدام به حذف آن ها نمایید.

greenbot منبع

نظرات 

ارسال نظر