بلوتوث ۵

0
210
بلوتوث ۵

تکنولوژی بلوتوث که در سال ۱۹۹۴ توسط شرکت اریکسون عرضه شد، برای اتصال دستگاه ها به صورت وایرلس و در فاصله های کوتاه کاربرد دارد. از این تکنولوژی در دستگاه های مختلف لپ تاپ، تبلت، تلفن هوشمند و … استفاده می شود.

این هفته گروه توسعه دهنده بلوتوث، به طور رسمی نسخه بلوتوث ۵ را به عنوان آخرین نسخه بلوتوث عرضه کردند. ظرف دو تا شش ماه آینده دستگاه هایی با بلوتوث ۵ جایگزین نسخه قبلی خواهند شد. این بدین معناست که بسیاری از دستگاه هایی که در سال ۲۰۱۷ عرضه می شوند؛ با تکنولوژی بلوتوث ۵ عرضه خواهند شد.

از ویژگی های بلوتوث ۵: سرعت بیشتر، محدوده اتصال طولانی تر و قابلیت پخش وسیع تر

منظور از محدوده اتصال بلند تر این است که اتصال بین دو دستگاه از طریق بلوتوث ۵ می تواند از فاصله دورتری نسبت به قبل و با حفظ همان قدرت و سرعت اتصال صورت گیرد.افزایش قابلیت پخش به منظور حمایت از ارسال حجم بیشتری از داده هاست. همچنین سرعت بیشتر باعث کارایی بیشتر دستگاه های با قابلیت بلوتوث ۵ می باشد.

از ویژگی های بلوتوث ۵: سرعت بیشتر، محدوده اتصال طولانی تر و قابلیت پخش وسیع تر

قادر به اتصال به دستگاه های دیگر در همان محل

تکنولوژی IoT (Internet of Things ، یا اینترنت اشیا) رایج تر از تکنولوژی های وایرلس دیگر در یک مکان می باشد. اینترنت اشیا شبکه ای از اشیای فیزیکی است که با تبادل اطلاعات قادر به ارائه خدمات هستند. با استفاده از اینترنت اشیا همه اشیای فیزیکی کم کم به اینترنت وصل شده و با اشیای دیگر در ارتباطند. هرکدام از اشیا دارای یک آی دی و آدرس IP منحصر به فرد است.

قادر به اتصال به دستگاه های دیگر در همان محل

نسخه جدید بلوتوث دارای به روزرسانی هایی است که تداخل با تکنولوژی های وایرلس دیگر را کاهش می دهد. با این شیوه دستگاه های شامل بلوتوث ۵ می توانند با همه دستگاه های Iot که در شبکه اینترنت اشیا هستند و از انواع تکنولوژی های دیگر وایرلس استفاده می کنند؛ همزیستی داشته باشد.

hongkiat منبع

نظرات 

ارسال نظر