۵ اشتباه رایج در فروشندگی

0
3444
5-mistakes-to-avoid-in-sales_80

یادگیری اشتباهات و اجتناب از انجام آن ها گام بزرگی در پیشرفت و موفقیت می باشد. برای اینکه فروشنده بهتری باشید راه های بسیاری وجود دارد، اما باید دقت کرد که علاوه بر انجام روش های درست برای فروشندگی ، برخی روش های غلط هستند که باید از انجام آن اجتناب شود.

در ادامه ۵ اشتباه رایج فروشندگان را عنوان می کنیم. با ما همراه باشید تا شما نیز از این اشتباهات آگاه شوید.

۱- استفاده از رویکرد تصادفی

شما چگونه با مشتری های خود ارتباط برقرار می کنید؟‌ هنگام ارتباط با آن ها چه چیزی می گویید؟ شما باید همیشه بدانید که می خواهید به مشتری های خود چه بگویید و قدم بعدی شما چیست.

۲- پاسخ ندادن

نداشتن پاسخ برای سوالات مشتریان اشتباه رایج بسیاری از فروشندگان می باشد. اگر شما نتوانید پاسخگوی سوالات مشتری های خود باشید؛ نمی توانید چیزی به آن ها بفروشید. اگر فروشنده نتواند سوالات و پاسخ ها را مدیریت کند، نمی تواند موفق باشد. شما باید برای سوالات، پاسخ های مناسبی داشته باشید.

۳- سوال نپرسیدن

اگر می خواهید در کسب و کار خود موفق باشید، سوال بپرسید. تنها چیزی که واقعا بدتر از پاسخ ندادنِ مشتری ها می باشد؛ سوال نپرسیدن از آن هاست. بهتر است هنگام ارتباط با مشتری سوالات خود را مطرح کنید و بدانید مشتری دقیقا چه چیزی می خواهد.

۴- عجله برای گفتن قیمت

شما قبل از اینکه حتی محصولی را خریدار بخواهد و نیاز داشته باشد، قیمت آن را عنوان می کنید. اما لازم نیست که قبل از نیاز، قیمت اجناس را بیان کنید. بهتر است صبر کنید تا خریدار چیزی را که واقعا نیاز دارد و می خواهد پیدا کند و سپس قیمت آن را عنوان کنید.

۵- مکانیکی بودن

هنگامی که چیز جدیدی یاد می گیرید، برای آموزش کامل آن و اجرایی شدنِ آن، زمان لازم است و نیاز به تکرار مداوم می باشد. هیچ فروشنده ای دوست ندارد که مانند روبات باشد. بهتر است برای بهتر بودن در فروشندگی تمرین کنید و مدام ارتباط با مشتری را با خود تکرار کنید تا بتوانید فروشنده بهتری باشید.

برای اینکه فروشنده بهتری باشید باید قوانین را بدانید. عدم تعهد در فروش بزرگترین مساله ای است که امروزه در فروشندگان بسیاری مشاهده می شود. شما باید به طور مداوم مهارت های خود را توسعه دهید چرا که از ابتدا با این مهارت ها متولد نشده اید. اگر آموزش نبینید و هر روز چیزهای جدیدی یاد نگیرید، نمی توانید فروشنده موفقی باشید.

مهم نیست که شما در چه صنعتی در حال فروش هستید و آیا یک فروشنده حرفه ای هستید یا خیر. در هر صورت شما می توانید همیشه بهتر از این ها باشید.

entrepreneur منبع

نظرات