چهار کاری که لازم است هر کارآفرین در ابتدای سال جدید انجام دهد

0
257
چهار کاری که لازم است هر کارآفرین در ابتدای سال جدید انجام دهد

اکنون در روزهای پایان سال هستیم و زمان آن رسیده است که برای آغاز سال جدید ایده های نو، هوشمندانه و کارآمد جدیدی داشته باشیم. مهم نیست که در چه صنعتی هستید و چه کاری می کنید. در ادامه چهار کاری که برای افزایش سود در سال آینده نیاز دارید؛ را شرح خواهیم داد.

۱- داشتن طرح ۱۰۰ روزه

شاید شما هم بدانید که طرح ۱۰۰ روزه در واقع برای دسترسی به اهداف کوتاه مدت در ریاست جمهوری آمریکا استفاده می شود. یک کارآفرین نیز باید طرح ۱۰۰ روزه ای برای خود بنویسد تا بتواند در این ۱۰۰ روز به اهداف کوتاه مدتی دست یابد و همچنین یک چشم انداز بهتر برای آینده خود پیدا کند. در چنین طرحی شما باید ۱۰۰ وظیفه ایجاد کنید و لازم است که مراحل پیش رو و منابع مورد نیاز را تعیین کنید. در حالیکه برای برنامه ریزی های بلند مدت و اهداف بلند مدت زمان طولانی وجود دارد و ممکن است پیش از رسیدن به این زمان دلسرد شوید؛ برنامه ریزی ۱۰۰ روزه به شما این امکان را می دهد که به اهداف قابل دسترسی در زمانی کوتاه تر دست یابید و سال جدید را با انرژی مضاعف شروع کنید. زمانی که طرح ۱۰۰ روزه به اتمام رسید شما خواهید دانست که می توانید دستیابی به موفقیت های خود را جشن بگیرید و یا دوباره تلاش کنید.

۲- دور ریختن اسناد غیر ضروری

اگر میخواهید فنگ شویی را در دفتر کار خود افزایش دهید و یا حتی کاری کنید که چیزها را زودتر پیدا کنید و جای هر چیزی مشخص باشد، لازم است که فضای کاری خود را مرتب کنید. برای این کار لازم است کاغذهایی که هرگز از آن ها استفاده نمی کنید، اسناد غیر ضروری، تجهیزات قدیمی، روزنامه ها، مجلات و دیگر موارد غیر ضروری را از محیط کار خود بیرون ببرید. دور ریختن چیزهایی که هرگز از آن ها استفاده نمی کنید؛ باعث تمیز شدن محل کار شما و کار کردن حرفه ای تر و با کارایی بیشتر می شود.

۳- شخصی که باعث عقب ماندن تیم می شود را حذف کنید.

ممکن است شما جزو افرادی باشید که به چیزهایی که در اطراف شما رخ می دهد اهمیت می دهید. شاید هم جزو آن دسته افرادی هستید که به امید این هستید که مشکلات خودشان حل می شوند و به مشکلات دور و بر خود اهمیتی نمی دهید. در هر صورت ممکن است شما با چالش داشتن افراد ضعیف در تیم خود مواجه باشید. شما می دانید این افراد تهدیدی برای جلو رفتن کارهای شما می شوند چرا که ضعیف تر هستند. بهترین زمان برای حذف این افراد ابتدای سال جدید می باشد تا بتوانید سال جدید خود را با نیروی بیشتر و انرژی مضاعف در کسب و کار خود شروع کنید.

۴- بالا بردن کیفیت متناسب با بالا بردن قیمت

هفته ابتدایی سال جدید زمان مناسبی برای افزایش قیمت محصولات یا سرویس دهی شما می باشد. بسیاری از صاحبان سرمایه های کوچک تلاش می کنند با کم کردن قیمت خود در این زمان با شرکت های دیگر رقابت کنند. اما این یک روش غلط است!‍ در عوض بهتر است همراه با افزایش قیمت، کیفیت محصول و یا سرویسی که ارائه می دهید را افزایش دهید. در واقع لازم است فکر کنید که چگونه می توانید ارزش چیزی که ارائه می دهید را بالاتر ببرید، تا بتوانید در ابتدای سال جدید به قیمت آن نیز بیفزایید.

 

انجام مراحل فوق باعث افزایش انرژی در تیم، رسیدن به ایده های الهام بخش بیشتر، و ایجاد فرصت های جدید برای رشد و نوآوری خواهد شد.

entrepreneur منبع

نظرات 

ارسال نظر